• kontakt@sebmont.pl

Jak wybierać zdrową żywność?

Jak wybierać zdrową żywność?

Niektórzy mówią, że człowiek będzie tym co je. Jeśli chcemy być zdrowi powinniśmy dbać o to, by jeść to co zdrowe. Niestety obecnie producenci nie są zbyt przyjaźni, gdy chodzi o konsumentów, którzy chcą się zdrowo żywić. W jedzeniu masowo pojawiają się zapychacze, sztuczne dodatki, których nazwy nie będą nam nic mówić. Szybko będzie się okazywać, że wybieramy produkty, które są naszpikowane chemicznymi elementami bez żadnej wartości.

Wybierając produkty spożywcze, powinniśmy kierować się kilkoma zasadami: najważniejsze to czytanie etykiet, które na produktach się znajdują.

To właśnie tam zobaczymy co w danym produkcie się znajduje i będziemy w stanie ocenić jaka jest jego odżywcza wartość czy będzie można go bez obaw spożywać. Podczas czytania etykiet zwracać należy uwagę na sztuczne dodatki, ale powinno się również sprawdzić tłuszcz czy cukier i sól w jakiej są ilości. Im mniejsza lista składników tym większa szansa na to, że ten produkt będzie rzeczywiście zdrowy i dobry jakościowo dla nas. Warto zwracać uwagę na nazwy. Nie zawsze to co napisane będzie prawdą.

Często to co napisane jest tylko próbą obrócenia prawdziwego pochodzenia przez producenta. Najlepiej będzie zawsze kupować żywność, która produkowana jest w tym kraju i regionie, gdzie się znajdujemy. W ten sposób kierujemy się głosem natury a ona wie najlepiej czego nam brakuje o danej porze roku. Warto unikać kupowania gotowej żywności w plastikach, lepiej wybierać wszystko co jest nam oferowane w szklanych butelkach oraz słoikach.

Wartości odżywcze jedzenia

Wybieramy takie produkty, które nie są poddawane obróbce termicznej i będzie to żywność naturalna, nieprzetworzona, posiadająca również odpowiedni poziom jakości. Zakupy dużo lepiej jest robić na bazarku niż w supermarkecie. Tam zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć wartościowe warzywa oraz owoce, które przygotowane były bez dodatku chemii czy sprowadzenia z innego kraju. Wybierajmy sprawdzone, produkty sezonowe od naszego dobrego dostawcy.

O naszym zdrowiu sami decydujemy będąc w sklepie. Dlatego dobrze będzie o tym pamiętać, by wybierać takie produkty spożywcze, które są dla nas odpowiednie, dostarczają nam pełni wartości odżywczych. To najważniejsze, ponieważ w ten sposób dostarczać będziemy to organizmu to co najcenniejsze. Na zakupach kierujemy się zawartością i składem produktu nie zaś tym co producent na opakowaniu będzie chciał napisać. Musimy pamiętać, że producenci piszą właśnie to co my chcemy zobaczyć, ponieważ chcą swoje produkty sprzedawać jak najliczniej i to liczy się dla nich najbardziej.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz