• kontakt@sebmont.pl

DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ zdrową żywność?

DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ zdrową żywność?

Warto się zastanowić czy ważne dla nas produkty kupujemy w biegu bez zastanowienia czy raczej staramy się sprawdzić co będzie dla nas najlepsze, będzie się dobrze sprawdzać w praktyce i będzie się charakteryzować trwałością?

Wydaje się, że jeśli kupujemy dla siebie coś ważnego to rzeczywiście zwracamy mocno uwagę na taki produkt i staramy się sprawdzać czy będzie on dobry jakościowo. Dlatego również, gdy chcemy wyglądać dobrze powinniśmy świadomie wybierać te produkty, które będziemy spożywać. Brzmi to rzeczywiście poważnie, ale nie będzie takie trudne. Warto szukać produktu prosto i bezpośrednio. Prosto znaczy, wybieramy to co najmniej przetworzone i najbardziej przypomina składniki z jakich jest zrobione. Kupując chipsy z jabłek zobaczymy kawałek wysuszonego jabłka i tak naprawdę już będzie można dlatego intuicyjnie zaufać takim produktom.

A jak będzie z chipsami, które mają smak sera czy bekonu? Czy w ogóle coś o nich wiemy? Czy patrząc na nie wiemy jakie wzmacniacze smaku i barwniki się tam pojawiły. Czy sam w domu, byłbym w stanie taką przekąskę sobie zrobić?

To właśnie wiele nam mówi, ponieważ trudno zaufać produktem, co do których nie mamy pojęcia skąd pochodzą i z czego będą się składać. Świadome kupowanie żywności to wielka sztuka i wymagać będzie od nas bardzo dużo cierpliwości.

CZY ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA MA JAKIEŚ WADY?

Chyba większość osób podobnie jak ja powie, że nie. Jedyny minus jaki można tutaj wskazać to oczywiście wyższą cenę niż produktów sprzedawanych masowo. Ale w ekologicznych gospodarstwach przygotowanie żywności zajmuje więcej czasu. Przede wszystkim stosuje się wyłącznie ekologiczne rozwiązania, nie ma sztucznych dodatków czy nawozów a to w jakieś mierze ta produkcję będzie hamować. Dodatkowo uzyskanie certyfikatów również będzie kosztować.

Zdrowa żywność

CZY ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA I ZDROWA ŻYWNOŚĆ TO TO SAMO?

To terminy, które często stosuje się zamiennie. Jednak to błędne myślenie nazwę zdrowa żywność może umieścić każdy producent niezależnie od tego co tam doda. Jeśli zaś chodzi o określenie produkt eko czy produkt bio można go używać wyłącznie, gdy spełniło się określone wymogi, gdy chodzi o rodzaj żywności i certyfikaty jakie będzie trzeba uzyskać, dlatego nie można się tutaj dać zmylić. Udając się do sklepu powinniśmy być klientom świadomym, który rzeczywiście wie co wybiera i dzięki temu zdaje sobie sprawę z tego jaki jakościowo będzie dany produkt. na tym właśnie powinno nam zależeć najbardziej. mamy stać się konsumentami świadomymi, którzy wiedza co będą spożywać.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz