• kontakt@sebmont.pl

Odkryj bogatą ofertę francuskich win z Lidla

Odkryj bogatą ofertę francuskich win z Lidla

Ostatnie posunięcia sieci Lidl zaczynają napawać optymizmem, że coś zaczyna się zmieniać. Zaproponowana przez nią oferta francuska jest rzeczywiście dobra, dlatego istnieje szansa, iż Polacy zaczną doceniać wina pochodzące z tego państwa. Rzecz jasna nie każde z oferowanych win jest warte zakupu, dlatego dobrze jest wcześniej zajrzeć na Winicjatywę, aby dowiedzieć się, które z nich jest najlepsze. Biedronka również próbuje zawalczyć o klienta lubującego się w dobrych winach, ale nie odnosi na tym polu spektakularnych sukcesów. Jest to jednak krok w dobrym kierunku.

Klienci polskich dyskontów zaczęli otrzymywać maile informujące o ofercie francuskiej. Choć nie brzmiało to zbyt optymistycznie, okazuje się, że zarówno selekcja, jak i liczba dostępnych w ramach oferty win jest naprawdę godna naszego zainteresowania. Dobrym przykładem jest tutaj dostępne w Biedronce Madiran Les Névés des Pyrénées 2011, oparty o annat. Zarówno garbnik, jak i ogólna struktura są zaskakująco dobre. Sięgając po kieliszek tego wina, poczujemy nuty ziemiste, przyprawowe oraz owocowe. Zdecydowanie warto spróbować!

Lidla gazetka promocyjna

Aktualna gazetka promocyjna Lidl na okazjum.pl

Wina z Lidla

Jeśli natomiast chodzi o ofertę z jaką wyszedł do swoich klientów Lidl, warto nabyć Muscadet Sèvre-et-Maine Sur Lie Réserve 2013. Za jedyne 19,99 zł otrzymujemy niezwykle świeży, cytrusowo-jabłkowy smak, którym można się naprawdę delektować. Nie mniej smakowity jest Grüner Veltliner Wachau Reserve 2013, który pochodzi Domäne Wachau, a zatem spółdzielni znajdującej się w ścisłym gronie liderów tej branży. Za 24,99 zł otrzymujemy wino dość proste, o pieprzno-jabłkowym i kwasowym smaku, ale naprawdę warte swojej ceny. Dostępna w sklepach Lidl Alzacja to również doskonała propozycja, mimo, że nieco droższa. Jeśli szukamy prostego rieslinga, który wyróżnia się świeżością, kwasowością i sprężystością, Riesling Cuvée Réserve Roesslin 2012 to najlepszy wybór, tym bardziej, że sprawdzi się jako dodatek do różnych dań. Półwytrawny Muscat Réserve 2013 to natomiast propozycja dla tych, którzy cenią sobie cukier resztkowy. Termin „reserva” nie jest znaczący w odniesieniu do wszystkich tych win, ale Lidl wykonał kawał dobrej roboty.

wina lidl

Lidl - wina francuskie

Sieć sklepów Lidl naprawdę się postarała, ale za dobre wina z jej oferty trzeba też niestety trochę więcej zapłacić. Wart polecenia jest chociażby Château de la Rivière Fronsac 2010 pochodzący z samego Bordeaux. Ma on 15% vol., ma dużo esencji w swoim smaku, na czele z porzeczką, tytoniem, ziołami, pestkami i nutą kawową, ale wino to ma też dobrą strukturę, dzięki garbnikowi i utrzymaniu kwasowości. Wino jest dzięki temu po prostu smaczne i będzie coraz lepsze wraz z upływem lat.

W dyskontach od czasu do czasu można kupić coś faktycznie dobrego. Na szczęście coraz częściej możemy kupić smaczne wino podczas robienia codziennych zakupów. Jest tak jednak tylko w tych dwóch sieciach sklepów, gdyż reszta dyskontów zdaje się nie nadążać za ich ulepszoną ofertą. To właśnie dzięki nim istnieje szansa, że większa liczba Polaków zacznie sięgać po wina.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz